Jesteś tutaj: Start

Witamy na naszej stronie.

Mamy nadzieję, że dzięki niej zarówno rodzice podopiecznych, jak i podopieczni będą mogli bardziej zaangażować się w życie placówki.

Rozpoczęcie roku szkolnego 2020/2021

Akademia z okazji rozpoczęcia roku szkolnego

do obejrzenia tutaj

Procedury bezpieczeństwa dla uczniów, rodziców i pracowników Szkoły Podstawowej nr 21 w Czestochowie

Procedura bezpieczeństwa dotycząca zapobiegania i przeciwdziałania COVID-19 wśród uczniów, rodziców i pracowników w Szkole Podstawowej nr 21 w Częstochowie dostępna jest tutaj

Procedura postepowania na wypadek podejrzenia choroby koronawirusowej dostępna jest tutaj

Oświadczenie pracownika/pelnoletniego ucznia dostępne jest tutaj

Oświadczenie  - uczniowie niepelnoletni dostępne jest tutaj

Zasady konsultacji dostępne są tutaj

Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologicza w Częstochowie informuje, że rozpoczęła się w województwie śląskim akcja pn.

"Koronawirus. Przestrzegaj podstawowych zasad bezpieczeństwa i higieny".

Zakończenie roku szkolnego 2019/2020

(kliknij na zdjęcie aby otworzyć)

Zakończenie roku szkolnego 2019/2020

DZIAŁAJĄ PORADNIE PSYCHOLOGICZNO-PEDAGOGICZNE

Od poniedziałku, 4 maja przywrócono działalność Zespołu Poradni Psychologiczno-Pedagogicznych w Częstochowie. Umożliwia to przede wszystkim  wydawanie orzeczeń o potrzebie kształcenia specjalnego, orzeczeń o potrzebie zajęć rewalidacyjno-wychowawczych oraz opinii.

Szczegółowe zasady prowadzenia pracy w bezpośrednim kontakcie z dzieckiem, z uwzględnieniem wszelkich zasad bezpieczeństwa zostały ujęte w opracowanych Procedurach Postępowania Przeciwepidemicznego w Zespole Poradni Psychologiczno-Pedagogicznych.
Dla klientów Zespołu Poradni Psychologiczno-Pedagogicznych opracowano Ogólne zasady planowania wizyt. Można je znaleźć tutaj

Zgłoszenia do Poradni przyjmowane są telefonicznie lub poprzez e-mail.

Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna nr 1 tel. 34/361 94 34 e-mail: pppp1@edukacja.czestochowa.pl
    Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna nr 2 tel. 34/362 24 24 e-mail: zppp@edukacja.czestochowa.pl
    Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna nr 3 tel. 34/363 25 50 e-mail: pppp3@edukacja.czestochowa.pl
    Centrum Informacji Zawodowej tel. 34/361 93 92 e-mail: ciz@edukacja.czestochowa.pl

Zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Edukacji Narodowej z dnia 29 kwietnia 2020r. zmieniającym rozporządzenie w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 (Dz.U. z 2020r. poz. 780) od 4 maja została przywrócona działalność poradni psychologiczno-pedagogicznych w trybie pracy stacjonarnej. Umożliwia to realizację zadań związanych w szczególności z wydawaniem orzeczeń o potrzebie kształcenia specjalnego, orzeczeń o potrzebie zajęć rewalidacyjno-wychowawczych oraz opinii.

Wszystkie informacje można znaleźć na stronie internetowej ZPPP

KORONAWIRUS: Aktualne informacje i zalecenia

Informujemy, że ZPPP w Częstochowie nie przerywa pracy i nadal świadczy pomoc psychologiczno-pedagogiczną, od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 – 15:30.

Strona internetowa: kliknij

W związku z zagrożeniem rozprzestrzeniania się COVID-19 zajęcia grupowe zostają wstrzymane do odwołania. Specjaliści pozostają do Państwa dyspozycji poprzez kontakt e-mailowy oraz telefoniczny.

W wyjątkowych sytuacjach istnieje możliwość kontaktu bezpośredniego w wyznaczonej „Bezpiecznej strefie” po telefonicznym ustaleniu terminu spotkania.

Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna nr 1
tel. 533 300 966
e-mail: pppp1@edukacja.czestochowa.pl

Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna nr 2
tel. 739 212 739
e-mail: zppp@edukacja.czestochowa.pl

Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna nr 3
tel. 533 300 136
e-mail: pppp3@edukacja.czestochowa.pl

Centrum Informacji Zawodowej
tel. 533 377 180
e-mail: ciz@edukacja.czestochowa.pl

Zespoły Orzekające odbywają się według wcześniejszego harmonogramu. W sprawie wydania orzeczeń/opinii o potrzebie wczesnego wspomagania rozwoju, o wydanie których wnioski zostały już złożone proszę oczekiwać na kontakt telefoniczny lub e-mailowy.

Jednocześnie informujemy, iż istnieje możliwość złożenia wniosku o wydanie orzeczenia/opinii w formie elektronicznej lub za pośrednictwem skrzynki e-PUAP. Jeżeli złożone przez Państwa dokumenty (zaświadczenie lekarskie, opinie specjalistów, opinia nauczycieli/wychowawców) będą wystarczające do wydania orzeczenia/opinii dokument zostanie wydany, a za Państwa pisemną zgodą przesłany drogą e-mailową.

W sprawach pilnych prosimy o kontakt telefoniczny lub mailowy. Specjaliści udzielą Państwu niezbędnych informacji, porad czy konsultacji.

Najczęściej pojawiające się pytania i odpowiedzi udostępniamy na stronie internetowej

Zespołu Poradni w zakładce FAQ.

ZAPEWNIMY PEŁNĄ ANONIMOWOŚĆ

Zachęcamy również do odwiedzenia naszego Bloga Poradni ON-LINE