Jesteś tutaj: Start

Witamy na naszej stronie.

Mamy nadzieję, że dzięki niej zarówno rodzice podopiecznych, jak i podopieczni będą mogli bardziej zaangażować się w życie placówki.

Bezpieczne wakacje

AKCJA „BEZPIECZNE WAKACJE 2018”

W związku z rozpoczętym okresem letnim rusza akcja „Bezpieczne Wakacje 2018”.
Celem akcji, która potrwa od 25 czerwca do 31 sierpnia 2018 r. jest:

• zapewnienie bezpiecznego wypoczynku w miejscowościach turystycznych województwa,
  • zapewnienie bezpiecznego przejazdu dzieci i młodzieży do i z miejsc wypoczynku,
  • zapewnienie bezpiecznego wypoczynku dzieci i młodzieży pozostającej w miejscu zamieszkania,
  • podnoszenie świadomości dzieci i młodzieży w zakresie bezpiecznych zachowań podczas wypoczynku letniego.

Na stronie internetowej Ministerstwa Edukacji Narodowej, pod adresem internetowym:

www.wypoczynek.men.gov.pl

dostępna jest ogólnopolska baza zgłoszonego wypoczynku dzieci i młodzieży, w której możecie Państwo uzyskać informacje dotyczące organizatora i miejsca wypoczynku na terenie województwa śląskiego.

Zachęcamy Rodziców do lektury: "Poradnika bezpiecznego wypoczynku" zamieszczonego na stronie MEN.

Karty rowerowe wydawane są w sekretariacie szkoły.

GRAND PRIX - KAROLINY ZYCH Z KLASY 7B

Finał tegorocznego Ogólnopolskiego Festiwalu Twórczości Maryjnej Sancta Maria 2018 odbył się 27 maja na Jasnej Górze. W roku 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości przebiegał pod hasłem „Maryja Mamą naszego narodu”. Skierowany był do dzieci i młodzieży do 19 roku życia. W ramach festiwalu odbyły się konkursy -  plastyczny i muzyczny. Na konkurs plastyczny nadesłano 500 prac. Organizatorem Festiwalu jest częstochowskie Stowarzyszenie „Sancta Maria” i Szkoła Podstawowa nr 47 w Częstochowie. Patronat honorowy objęli abp Wacław Depo, przeor Klasztoru Jasnogórskiego o. Marian Waligóra, krajowy duszpasterz muzyków kościelnych o. Nikodem Kilnar oraz śląski kurator oświaty Urszula Bauer. W konkursie plastycznym uczniowie z naszej szkoły zajęli bardzo wysokie miejsca.

Praca jej zwróciła uwagę jury ze względu na ciekawą kompozycję i oryginalną, intensywną kolorystykę. Jest to ogromny sukces dla Karoliny, ponieważ w ubiegłorocznej edycji również otrzymała Grand Prix.

19 maja 2018 r. - "Sobota na sportowo!!!"

Tak było...

Uczniowie z klas piątych uczestniczą w ciekawym projekcie promocji języka francuskiego. Zajęcia odbywają się we  wtorki na 8 godzinie lekcyjnej. Materiały z poszczególnych zajęć do poćwiczenia w domu znajdują się w zakładce: Zajęcia języka francuskiego.

W dniu 28 lutego 2018 r. odbył się dzień otwartej szkoły. Relacja z tego wydarzenia w zakładce "Dzień otwarty".1

Czwartek, 2018-08-16

Imieniny: Joachima, Nory