Jesteś tutaj: Start / Biblioteka

Biblioteka

Bibliotekę w SP nr 21 prowadzi mgr Iwona Walczak. Pomieszczenie biblioteki (wypożyczalnia i kącik czytelniczy) znajduje się na I piętrze – sala nr 20. Z księgozbioru można korzystać przez cały tydzień. Zapraszamy w godzinach pracy biblioteki!

Biblioteka jest ważnym centrum informacji i kultury dla każdej szkoły. Staramy się, by była ona wyjątkowo przyjazna dla uczniów, nauczycieli, rodziców oraz wszystkich pracowników.

Jeżeli jeszcze się zastanawiasz, czy biblioteka jest miejscem, które powinieneś odwiedzić, to dodam tylko, że może znaleźć się tu każdy kto ma potrzebę spędzenia czasu z ciekawą książką.

Możesz przyjść, sam poszperać wśród regałów pełnych książek, wybrać sobie to, co najbardziej Ci odpowiada, a jeżeli będziesz miał ochotę, usiądziesz i na miejscu poczytasz książkę, czasopismo lub skorzystasz z księgozbioru podręcznego.

Gdybyś szukał pomocy w rozwiązaniu swoich codziennych problemów, to służymy poradą i cieszymy się, że darzysz nas sympatią.

Ciekawa propozycja - wirtualne wyjście z domu.

Muzeum częstochowskie zawiesiło swoją działalność kulturalną do odwołania epidemii lecz zaprasza do wirtualnego zwiedzania wystaw prezentowanych w swoich obiektach:

www.muzeumczestochowa.pl

Prezentowane są:

1. Wirtualna odsłona Domu Poezji – Muzeum Haliny Poświatowskiej
  2. Stare i nowe fotografie miasta na wieży ratuszowej
  3. Rezerwat archeologiczny – Dzieje miasta Częstochowy
  4. Sztuka polska XIX i XX wieku
  5. Żydzi Częstochowianie

W świetle dzisiejszej walki z pandemią jakże dosadnie brzmią słowa z „Opowieści dla przyjaciela” Haliny Poświatowskiej: „Trzymałeś mnie za rękę, mówiąc – wolniej, wolno, nie musisz się spieszyć, spieszą się tylko głupcy, którzy wierzą, że gdzieś i po coś można zdążyć”. Zatrzymajmy się więc, by spokojnie zwiedzić Dom Poezji – Muzeum Haliny Poświatowskiej wirtualnie, licząc na to, że już wkrótce będzie można usiąść w cieniu drzew w zielonym ogrodzie.

/Katarzyna Jezierska/

Niedziela, 2020-09-27