Jesteś tutaj: Start / Kącik logopedyczny

Kącik logopedyczny

Drodzy Rodzice!

Rozwój mowy dziecka zależy w dużym stopniu od sprawności narządów mowy. Proponuję Wam więc ćwiczenia, które w zabawowej formie usprawnią aparat mowy Waszych dzieci. Należy jednak pamiętać, że ćwiczenia te mają charakter profilaktyczny i nie zastąpią wizyty u logopedy.
Bawcie się razem z dziećmi przed lustrem i zachęcajcie je do ćwiczeń buzi i języka.
Życzę miłej i owocnej zabawy.

Anna Szymanek
logopeda

W grudniu 2018 r. uczniowie uczęszczający na zajęcia logopedyczne wzięli udział w dwóch konkursach. Do powiatowego konkursu  plastyczno- logopedycznego  pt. ,,Głoski zaklęte w rysunki czarodziejskie wizerunki’’, zorganizowanego przez Szkołę Podstawową nr 49
w Częstochowie,  przystąpili: Wiktoria Góra z klasy Ia, Julia Sokół z klasy Ia oraz Daniel Norberciak
z klasy IIIa. Uczniowie mieli trudne zadanie narysować w ciekawy sposób ćwiczone przez siebie głoski oraz napisać z tymi głoskami zdanie, które nawiązywałoby  do Polski. Miło jest nam poinformować, że Julia Sokół zdobyła w tym konkursie III miejsce. Gratulujemy!!!

Kolejnym konkursem była Olimpiada Logopedyczna zorganizowana przez Szkołę Podstawową nr 50 w Częstochowie. Wzięli w niej udział  Zosia Mszyca z klasy IIb i Daniel Dąbek z klasy IIa. Uczniowie zmagali się z wieloma niełatwymi zadaniami, które wymagały od nich nie tylko świetnej pamięci, spostrzegawczości i umiejętności językowych, ale również sprawności fizycznej. Konkurencja była bardzo duża, ponieważ w Olimpiadzie wzięło udział dwanaście szkół. Zosia i Daniel wspaniale reprezentowali naszą szkołę.

Wszystkim uczestnikom dziękujemy i życzymy sukcesów w kolejnych konkursach.

Anna  Szymanek

,,Trudne wierszyki łamiące języki’’

2017-05-16

VIII Powiatowy Konkurs Logopedyczny ,,Chcę mówić pięknie"

2016-11-29

Powiatowy konkurs logopedyczny

2015-11-24

19.11.2015 r.  uczniowie  naszej  szkoły – Zuzia  Stempel  z  klasy  Id  oraz  Igor  Pytel  z  klasy  Ic - wzięli  udział  w  Powiatowym  Konkursie  Logopedycznym  pt.  ,,  Chcę  mówić  pięknie ’’,  zorganizowanym  przez  Szkołę  Podstawową  nr  49  w  Częstochowie.

Zaprezentowali  przygotowane  wcześniej  wiersze  i  brali  udział  w  zabawach  logopedycznych.  Wszyscy  uczestnicy  konkursu  bawili  się  znakomicie.

Nasi  uczniowie  wrócili  z  dyplomami.  Serdecznie  gratulujemy  Zuzi,  która  zajęła  III  miejsce oraz  Igorowi,  który  zdobył  wyróżnienie.

Czytaj więcej o: Powiatowy konkurs logopedyczny

Bajeczka logopedyczna

2015-10-18