Wyszukiwarka

Wyszukiwarka

Jesteś tutaj: Start / Nasze sukcesy

Nasze sukcesy

 

GRAND PRIX - KAROLINY ZYCH Z KLASY 7B

 Finał tegorocznego Ogólnopolskiego Festiwalu Twórczości Maryjnej Sancta Maria 2018 odbył się 27 maja na Jasnej Górze. W roku 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości przebiegał pod hasłem „Maryja Mamą naszego narodu”. Skierowany był do dzieci i młodzieży do 19 roku życia. W ramach festiwalu odbyły się konkursy -  plastyczny i muzyczny. Na konkurs plastyczny nadesłano 500 prac. Organizatorem Festiwalu jest częstochowskie Stowarzyszenie „Sancta Maria” i Szkoła Podstawowa nr 47 w Częstochowie. Patronat honorowy objęli abp Wacław Depo, przeor Klasztoru Jasnogórskiego o. Marian Waligóra, krajowy duszpasterz muzyków kościelnych o. Nikodem Kilnar oraz śląski kurator oświaty Urszula Bauer. W konkursie plastycznym uczniowie z naszej szkoły zajęli bardzo wysokie miejsca.

Praca jej zwróciła uwagę jury ze względu na ciekawą kompozycję i oryginalną, intensywną kolorystykę. Jest to ogromny sukces dla Karoliny, ponieważ w ubiegłorocznej edycji również otrzymała Grand Prix.

 1234

Ponadto w konkursie tym w kategorii klas IV –VI:

 

I miejsce zajęła Martyna Kotowicz z klasy 4c,

 II miejsce zajęła Wiktoria Stępień z klasy 5a,

 dwa III miejsca zajęli : Milena Frączek i Bartosz Stachowiak z klasy 4b,

 wyróżnienie otrzymał Artur Drab z klasy 4b,

 w kategorii klas VII – klasy gimnazjalne:

 I miejsce zajęła Zofia Trzepizur z klasy 7a

 I miejsce zajęła Elżbieta Kocela z klasy 7a

 I miejsce zajęła Wiktoria Derda z klasy 7a

 I miejsce zajęła Alicja Biskup z klasy 7a

III miejsce zajęła Anna Cieślińska z klasy 7b

 wyróżnienie otrzymała Aleksandra Wilk z klasy 7b

  Prace plastyczne wszystkich uczniów wykonane zostały pod kierunkiem

 nauczyciela plastyki mgr Grażyny Tarkowskiej.

 

W VI edycji Regionalnego Konkursu Plastycznego " Kot marzeń', zorganizowanego przez Szkołę Podstawową nr 32 im Jerzego Dudy- Gracza i Bibliotekę Publiczną Filia nr 14 w Częstochowie : II miejsce zajęła Wiktoria Boborowska z klasy 6b i III miejsce Alicja Kaczmarzyk z klasy 5a. Prace konkursowe zostały wykonane pod kierunkiem nauczyciela plastyki Grażyny Tarkowskiej.

 


 

 

W VII Powiatowym Konkursie Plastycznym na oryginalną " Laurkę dla Mamy", zorganizowanym przez Szkołę Podstawowa nr 27 w Częstochowie

I miejsce zajęła Maria Banaś z klasy 5c,

drugie I miejsce zajęła Wiktoria Stępień z klasy 5a.

Prace plastyczne uczennice wykonały pod kierunkiem nauczyciela plastyki Grażyny

Tarkowskiej.


 

W Międzypowiatowym Konkursie Plastycznym " Koszyczek Wielkanocny", zorganizowanym przez Gminne Centrum Kultury i Rekreacji w Konopiskach :II miejsce zajął Konrad Pacierpnik z klasy 4c, dwa III miejsca zajęli Natasza Kalisz i Alex Sadowski z klasy 4c, wyróżnienie otrzymali Maja Czarnuch z klasy 4b i Tobiasz Trebert z 4c. Prace uczniowie wykonali pod kierunkiem Grażyny Tarkowskiej nauczycielki plastyki.

 


 

 W IX Powiatowym Konkursie Plastycznym " Anioły stróże małe i duże " ,zorganizowanym przez Prywatną Lingwistyczną Szkołę Podstawową oraz Prywatne Gimnazjum Lingwistyczne w Częstochowie uczennice : Amelia Szpigiel z klasy 7b  zajęła II miejsce a Wiktoria Stępień z klasy 5a - III miejsce. Prace konkursowe uczennice wykonały pod kierunkiem nauczyciela plastyki Grażyny Tarkowskiej.


 

Uczennica Natasza Kalisz z klasy 4c w XXIV Wojewódzkim Konkursie Plastycznym " Na Świąteczną Kartkę Bożonarodzeniową", zajęła III miejsce. Organizatorem konkursu był Miejski Dom Kultury w Lublińcu.Pracę konkursowa uczennica wykonała pod kierunkiem nauczyciela plastyki Grażyny Tarkowskiej.

 

 W Międzypowiatowym Konkursie Plastycznym " Anioł 2017", zorganizowanym przez Gminne Centrum Kultury i Rekreacji w Konopiskach uczennica Alicja Jarosz z klasy 5b zajęła I miejsce, również I miejsce zajęła Oliwia Mugaj z klasy 5b a także

I miejsce zajął Konrad Pacierpnik z klasy 4c.Ponadto trzy II miejsca zajęli:Natasza Kalisz z klasy 4c, Szymon Ziegler z klasy 4c i Natalia Baranowicz z klasy 4a. Uczniowie prace konkursowe wykonali pod kierunkiem nauczyciela plastyki Grażyny Tarkowskiej

 


 

Uczniowie naszej szkoły brali udział w licznych konkursach.

Praca w naszej szkole od wielu lat ukierunkowana jest na rozwijanie zdolności i talentów każdego ucznia. Efektem tego są osiągane przez uczniów sukcesy w konkursach przedmiotowych i sportowych.

Udział uczniów w konkursach międzyszkolnych.

Samuel Bujnowicz - II miejsce w Międzyszkolnym Konkursie Recytatorskim "Na jurajskim szlaku"

Amelia Nowak- III miejsce w Międzyszkolnym Konkursie Recytatorskim "Na jurajskim szlaku"

Paulina Zięba - III miejsce w Międzyszkolnym Konkursie Literackim "Najpiękniejsze legendy naszego regionu"

Piotr Borkowski, Lilia Resel – wyróżnienie w międzyszkolnych zawodach pływackich

Zuzanna Stempel - VI miejsce w zawodach pływackich " Umiem pływać"

II miejsce drużyny w składzie Amelia Szpigiel, Jędrzej Tokarz, Aleksandra Wilk w międzyszkolnym konkursie "TY I ŚRODOWISKO"

III Międzyszkolne Mistrzostwa Tańca Cheerleaders 24.04.2017 r.

II miejsce: Adamczyk Alicja, Banaś Marysia, Huras Aleksandra, Kałuża Wiktoria, Klimczak Kinga, Konieczna Wiktoria, Macionczyk Olimpia, Musialik Aleksandra, Paczkowska Wiktoria, Przystalska Julia, Szamocka Wiktoria, Świech Natalia, Tałaj Jagoda, Wleciał Lena.

MIĘDZYSZKOLNY LOGOPEDYCZNY KONKURS PLASTYCZNY „GŁOSKA, KTÓRĄ LUBIĘ”  - wyróżnienie: Maja Wierzejska klasa Ia,  Malwina  Andzel  klasa IIb

Międzyszkolny Konkurs Logopedyczny ,,Trudne wierszyki łamiące języki'' - III miejsce Wojciech Wereszczyński klasa 2d.

2. MIĘDZYSZKOLNY LOGOPEDYCZNY KONKURS PLASTYCZNY „GŁOSKA, KTÓRĄ LUBIĘ” - I miejsce Wojciech Wereszczyński klasa 2d

Wyróżnienie dla uczniów SP nr 21 w konkursie „Gazetki i gabloty szkolne” zorganizowanego w ramach projektu „Częstochowa 1826-1914. Od połączenia do wybuchu I wojny światowej”

I miejsce w XI walentynkowych Marszach na orientację w kategorii TD -Wiktoria Stępień, Maja Tomczyk, Wiktoria Stempel

II miejsce – Natalia Bogusz w Dzielnicowym Konkursie Plastycznym: „Moja rodzina”

III miejsce  - Marcelina Szmidla w Dzielnicowym Konkursie Plastycznym: „Moja rodzina”

III miejsce  - Banaś Marysia w Dzielnicowym Konkursie Plastycznym: „Moja rodzina”

Imiejsce – Katarzyna Walaszczyk w Dzielnicowym Konkursie Plastycznym: „Moja rodzina”

Urząd Miasta Częstochowy "Środowisko pełne energii"- II miejsce - Katarzyna Walaszczyk

Paulina Zięba - III miejsce w Międzyszkolnym Konkursie Literackim " Najpiękniejsze legendy naszego regionu".

Samuel Bujnowicz - I miejsce w Międzyszkolnym Konkursie Recytatorskim " Na jurajskim szlaku"

Amelia Nowak - III miejsce w Międzyszkolnym Konkursie Recytatorskim " Na jurajskim szlaku"


 

Udział uczniów w konkursach powiatowych, ogólnopolskich i międzynarodowych.

 

Amelia Szpigiel z klasy 6b laureatka Konkursu Przedmiotowego z j. polskiego dla uczniów szkół podstawowych woj. śląskiego.

Amelia Szpigiel z klasy 6b finalistka Konkursu Przedmiotowego z Matematyki dla uczniów szkół podstawowych woj. śląskiego.

Amelia Szpigiel otrzymała Nagrodę Prezydenta Miasta Częstochowy dla uczniów szczególnie uzdolnionych.

W Ogólnopolskim Festiwalu Twórczości Maryjnej Sancta Maria pod hasłem "Maryja Królowa Polski" w kategorii praca plastyczna:

Karolina Zych z klasy 6b otrzymała Grand Prix ( główną nagrodę).

I miejsca zajęli: Wiktoria Konieczna z klasy 4c,Natalia Kocik z klasy 6a, Namysł Kinga z klasy 6b, Jakub Szczygłowski z klasy 4a, III miejsca zajęły :Natalia Kaniowska z klasy 6a, Anna Cieślińska z klasy 6b, Amelia Szpigiel z klasy 6b,Karolina Mugaj z klasy 4b.

W Ogólnopolskim Festiwalu Twórczości Maryjnej Sancta Maria pod hasłem "Maryja Królowa Polski" w kategorii praca plastyczna:  Natalia Topczewska otrzymała Grand Prix, Kinga Klimczak II miejsce.

Karolina Zych z klasy 6b otrzymała Grand Prix

  •  Klimczak Kinga i Szpingiel Amelka wyróżnienie w konkursie Kangur
  • - w MiędzypowiatowymKonkursie Plastycznym " Koszyczek Wielkanocny", zorganizowany przez Gminne Centrum Kultury i Rekreacji w Konopiskach:
    • I miejsce zajęła Alicja Biskup z klasy 6a, drugie I miejsce zajęła Maria Banaś z klasy 4c,

II miejsce zajęła Weronika Błachowicz z klasy 4b, III miejsce zajęła Jagoda Tałaj z klasy 4c;

  • Sandra Kwoka III miejsce konkurs powiatowy plastyczny  "STOP PRZEMOCY STOP NIENAWIŚCI".
  • - w V edycji Regionalnego Konkursu Plastycznego " Kot marzeń", zorganizowanym przez Szkołę Podstawową nr 32 , Bibliotekę Publiczną w Częstochowie Filia nr 14 - III miejsce zajęła Natalia Topczewska z klasy 6a;

 

  • w VI Powiatowym Konkursie Plastycznym na oryginalną " Laurkę dla Mamy", zorganizowanym przez Zespół Szkół nr 3 w Częstochowie- Wiktoria Stępień z klasy 4a otrzymała wyróżnienie.

           Bartosz Spałek  2 miejsce w powiatowym  konkursie plastycznym ,,Przyroda      wokół     nas -  jak  o nią dbać?” 

  • Antoni Koszczyk zdobył medal w części matematycznej ogólnopolskich konkursów  „Stypendiada”
  • Bartosz Spałek zdobył medal w części plastycznej ogólnopolskich konkursów „Stypendiada”
  • Nikola Michalska wyróżnienie  w  międzyszkolnym  konkursie piosenki „ Muzycznie o miłości i przyjaźni”.
  • Antoni Koszczyk  - dyplom laureata w ogólnopolskiej olimpiadzie  „Olimpusek” sesja zimowa
  • Antoni Koszczyk  - dyplom laureata (11miejsce) w ogólnopolskiej olimpiadzie „Olimpusek” sesja wiosenna
  • Zuzanna Świeża -dyplom laureata (14miejsce) w ogólnopolskiej olimpiadzie  „Olimpusek” sesja wiosenna
  • Natasza Kalisz  -dyplom laureata (10miejsce) w ogólnopolskiej olimpiadzie  „Olimpusek” sesja wiosenna
  • Hanna Piotrowska  -dyplom laureata (14miejsce) w ogólnopolskiej olimpiadzie  „Olimpusek” sesja wiosenna
  • Nicola Wymysło -dyplom laureata (16miejsce) w ogólnopolskiej olimpiadzie  „Olimpusek” sesja wiosenna

 

  • Antoni Koszczyk  - dyplom laureata (11miejsce) w ogólnopolskiej olimpiadzie „Olimpusek”  z j. angielskiego sesja wiosenna.
  • Powiatowy Konkurs Piosenki Angielskiej EURO MUSIC 2017 uczennica Natalia Topczewska - I miejsce
  • Maja Tomczyk – finalistka (VIII miejsce) XVI Międzypowiatowego Konkursu Historycznego „Czy znasz historie Częstochowy i regionu częstochowskiego” zorganizowanego przez zespół Szkół nr 2 przy współpracy Muzeum Częstochowskiego i Archiwum Państwowego.
  • Kamil Kobędza – I miejsce w konkursie na prezentację „Częstochowa w XIX wieku” zorganizowanego w ramach projektu „Częstochowa 1826-1914. Od połączenia do wybuchu I wojny światowej”
  • III miejsce dla drużyny SP nr 21 w składzie: Natalia Kaniowska, Oskar Kaptacz, Wiktoria Stempel w konkursie dla szkół podstawowych „Świat pieniądza” Miejskiego Konkursu „Jak się kręci świat pieniądza?” po honorowym patronatem Prezydenta Miasta Częstochowy i Prezesa Regionalnej Organizacji pracodawców w Częstochowie.
·        Olimpus z przyrody, Marysia Banaś z kl IVc Laureat-15 miejsce w Polsce.

 

  • IV miejsce w XXVII Miejskiej imprezie na orientację "MIMINO 2017" Oliwia Arkabus, Oskar Kaptacz
  • VI miejsce w XXVII Miejskiej imprezie na orientację "MIMINO 2017" Maja Tomczyk, Dawid Musialik, Wiktoria Stempel
  • III miejsce dziewcząt w ćwierćfinale  wojewódzkim w mini piłkę ręczną
  • II miejsce dziewcząt w mini piłkę ręczną w Częstochowie.
  • V miejsce dziewcząt w badmintona w Częstochowie
  • I miejsce - Mistrzostwa Częstochowy w piłce nożnej dziewcząt.
  • III miejsce -  Finał Wojewódzki w piłce nożnej dziewcząt.
  • III miejsce Mistrzostwa Częstochowy - Unihokej dziewcząt i chłopców.
  • Michał Dusza został laureatem ogólnopolskiej olimpiady „Olimpusek” – sesja wiosenna test zintegrowany.
  • II miejsce Julia Trąbczyńska -  Miejskie Igrzyska Młodzieży Szkolnej - Trójbój
  • III miejsce w Ogólnopolskim zawodach w Dwuboju Nowoczesnym Dzieci "Pente Day" zajęła  Julia Trąbczyńska.
  • Mistrzostwa Śląska Dzieci rocznik 2007w biegu na 60m - Julia Trąbczyńska zajęła II miejsce
  • Mistrzostwa Śląska Dzieci rocznik 2007 skok w dal - Julia Trąbczyńska zajęła II miejsce

Uczennice naszej szkoły w roku szkolnym 2016/17 zdobyły 3 miejsce w rejonie w mini piłkę ręczną.

Kalendarium

Czwartek, 2018-08-16

Imieniny: Joachima, Nory

Kalendarz

Sierpień
pnwtsrczptsond
12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031

Statystyki

  • Odwiedziny: 193074
  • Do końca roku: 137 dni
  • Do wakacji: WAKACJE!!!