90-lecie szkoły

90 lat minęło…

Taki chlubny Jubileusz 90-lecia szkoły to niezwykłe przeżycie i bardzo ważne wydarzenie dla wszystkich uczniów oraz osób związanych z naszą szkołą. Nie jest to tylko sentymentalny powrót do przeszłości, ale znakomita okazja do pokazania tym, którzy uczą się w niej teraz, że szkoła to niezwykle ważny czas w życiu każdego człowieka.
Szkoła Podstawowa nr 21 rozpoczęła swoją działalność w 1924 roku, a budowę obecnego gmachu ukończono w 1938. Przez lata wiele się zmieniało, szkoła przechodziła różne koleje losu.
Długa jest lista tych, którzy na trwałe zaznaczyli się na kartach historii naszej szkoły, którzy ją wspierali, zwłaszcza w trudnych chwilach, którzy dokładali wszelkich starań, aby dzieci mogły się uczyć w nowoczesnej szkole. Nazwiska wielu z nich widnieją w materiałach i dokumentach zgromadzonych w archiwum.
Obecnie placówka wciąż się rozwija, szczególnie w ostatnich latach pięknieje, rozrasta się i wzbogaca swoją bazę. Jubileusz był okazją do zorganizowania uroczystości środowiskowej, na której spotkali się przedstawiciele parlamentu, władz miasta, dzielnicy, absolwenci, dawni i obecni pracownicy szkoły, rodzice i dzieci. Nasza uroczystość zbiegła się z wieloma historycznymi rocznicami narodowymi i miała charakter patriotyczny. Była opowieścią o trudnych losach Ojczyzny w drodze do Wolności. Mottem przewodnim uroczystości stały się słowa Karola Wojtyły: „Nie oderwiemy się od przeszłości, nie pozwólmy jej sobie wyrwać z duszy”. Pamiętając więc, że przodkom winniśmy pamięć, a ojczyźnie – miłość, uczniowie za pomocą wzruszających wierszy i sztandarowych piosenek oddali hołd wszystkim, którzy walczyli w obronie Ojczyzny.
Spotkanie jubileuszowe było okazją do wspomnień, refleksji i wzruszeń.

Czwartek, 2018-08-16

Imieniny: Joachima, Nory