Jesteś tutaj: Start / Biblioteka / Działalność

Działalność

"Książka jest paszportem do świata,
paszport ten pozwala przekraczać granice czasu i przestrzeni,
przynosi człowiekowi radość
i przyczynia się do jego rozwoju."

Biblioteka szkolna organizuje wiele przedsięwzięć:

Do tradycji weszło już pasowanie na czytelnika ze złożeniem uroczystej przysięgi. W ciągu roku szkolnego odbywają się konkursy wiedzowe, czytelnicze, recytatorskie i imprezy czytelnicze mobilizujące dzieci do poszukiwań informacji i sięgnięcia po lekturę. Dzieci uczestniczą w cyklicznych zajęciach  „Spotkania ze sztuką” . Cel główny spotkań:to prezentacja szerokiego wachlarza działań artystycznych w ramach wielu obszarów: teatru, filmu,  malarstwa, muzyki, poezji, prozy.

Z myślą o naszych uczniach ,czyli przyszłych członkach społeczeństwa informacyjnego utworzono stanowiska internetowe. Wystawy tematyczne i okolicznościowe organizowane w bibliotece informują o ważnych wydarzeniach, nowościach wydawniczych i kultywują tradycje związane z polską obyczajowością religijną oraz tradycje narodowe kraju, regionu, szkoły, biblioteki. Biblioteka jest miejscem działania Klubu Miłośników Biblioteki, czyli młodzieży chętnej do pomocy w pracach bibliotecznych jak również w organizowaniu imprez czy uroczystości okolicznościowych.

Współpracujemy nie tylko z innymi szkołami, ale również z instytucjami miasta: Biblioteką Publiczną, Biblioteką dla dzieci i młodzieży, Urzędem Miasta, Muzeum Regionalnym. Chętnie pomagamy tym, którzy mają kłopoty ze znalezieniem odpowiednich materiałów bądź odrobieniem pracy domowej. Udzielamy porad bibliotecznych. Nauczycielom i rodzicom umożliwia się korzystanie z odpowiedniej literatury i wgląd do dokumentów regulujących pracę szkoły. Często zapraszamy na spotkania z ciekawymi ludźmi.

Piątek, 2020-08-14

Imieniny: Alfreda, Maksymiliana