Osiągnięcia uczniów w roku szkolnym 2015/2016

W Ogólnopolskim Festiwalu Twórczości Maryjnej " Sancta Maria"2016, w kategorii: konkurs plastyczny

I miejsce zajęła Alicja Biskup z klasy 5a,

I miejsce zajęła Natalia Topczewska z klasy 5a,

II miejsce zajął Maciej Urbański z klasy 6b.

Organizatorem Festiwalu było Stowarzyszenie " Sancta Maria", Szkoła Podstawowa nr 47 w Częstochowie.

Uczniów do konkursu przygotowała mgr Grażyna Tarkowska

Alicja Biskup z klasy 5a wykonując pracę plastyczną pod kierunkiem nauczycielki plastyki Grażyny Tarkowskiej zajęła II miejsce w II Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym " Podwodny świat".
Organizatorem konkursu był Zespół Szkolno - Przedszkolny nr 3 w Częstochowie.

Dnia 26 kwietnia 2016 roku uczniowie z klas drugich:

IIa - Natasza Kalisz, wych. mgr Agnieszka Leżańska
        IIb - Igor Konik, wych. mgr Beata Słotwińska - Śmietana
        IIc - Maja Dąbrowska, wych. mgr Lidia Niezgoda

zajęli 2 miejsce w II Międzyszkolnym Konkursie Interdyscyplinarnym „Wiosenne łamigłówki dla ciała i główki” zorganizowanym przez Szkołę Podstawową nr 52 im. Małego Powstańca w Dźbowie.

Międzyszkolny Konkurs Historyczny

1050 rocznica chrztu Polski

Drużyna naszej szkoły w składzie: Miłosz Banaś i Oskar Chłopaś z klasy VI a zdobyła I miejsce w Międzyszkolnym Konkursie Historycznym „1050 rocznica chrztu Polski” organizowanym przez Szkołę Podstawową nr 24 w Częstochowie. Uczniów do konkursu przygotowywała mgr Agata Miśkiewicz.

W Międzypowiatowym Konkursie Plastycznym " Na jajko wielkanocne" Marcin Ogrodniczak z klasy 5c zajął - II miejsce, a Wiktoria Raszewska z klasy 4b - III miejsce. Organizatorem konkursu było Gminne Centrum Kultury i Rekreacji w Konopiskach. Uczniowie wykonali prace plastyczne pod kierunkiem mgr Grażyny Tarkowskiej.

Konkurs plastyczny  "Święty Mikołaj Nadchodzi - Pierwsza Gwiazdka"

W III Powiatowym Konkursie Plastycznym " Święty Mikołaj Nadchodzi - Pierwsza Gwiazdka", zorganizowanym przez Regionalny Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli "WOM" i Szkołę Podstawową nr 14 w Częstochowie:

I miejsce - Michelle Flis z klasy 5a

III miejsce - Aleksandra Milik z klasy 6a

wyróżnienie - Oliwia Konik z klasy 4b

Uczeń Mateusz Bąk z klasy VIb, wykonał pracę pod kierunkiem nauczyciela plastyki - G. Tarkowskiej i zajął III miejsce W Międzypowiatowym Konkursie Plastycznym " Anioł 2015".Konkurs zorganizowany został przez Gminne Centrum Kultury i Rekreacji w Konopiskach.

Konkurs międzyszkolny
  • Katarzyna Bielawska kl. IIIc otrzymała wyróżnienie w Recytatorskim konkursie "Brzechwałki".
  • Magdalena Herczyk kl. Ic  zajęła II miejsce w Międzyszkolnym Konkursie Plastycznym "Moja ulubiona postać  bajkowa".
  • Lena Arkabus kl.Ic  otrzymała wyróżnienie w Międzyszkolnym Konkursie Plastycznym "Jesienne kompozycje "
  • Nikola Michalska kl.Ie zajęła I miejsce w konkursie recytatorskim "A to Polska właśnie"
  • Natalia Małż zajęła II miejsce w Międzyszkolnym Konkursie na komiks
  • Zuzanna Stempel zajęła II miejsce  w Międzyszkolnym konkursie logopedycznym
  • Michał Sobczak zajął I miejsce w Międzyszkolnym Konkursie Plastycznym "Jesienne kompozycje"
  • Julia Wasiak kl IIIa zajęła III miejsce w Międzyszkolnym Konkursie " Jesienna piosenka"
  • Weronika Wróbel kl.IIIa otrzymała wyróżnienie w Międzyszkolnym Konkursie" Jesienna piosenka"
  • Julia Rogalska kl. IIIa zajęła I miejsce w Międzyszkolnym Konkursie Plastycznym " Jesienne kompozycje"
  • Maja Bala kl.IIIa zajęła II miejsce w Międzyszkolnym Konkursie " Jesienne kompozycje"
  • Wiktoria Stępień kl.IIIa zajęła I miejsce w  Międzyszkolnym Konkursie Plastycznym "Zdrowie, zdrówko, zdróweczko"
  • Wiktoria Stępień kl.IIIa otrzymała wyróżnienie w Międzyszkolnym Konkursie Plastycznym" Jesienne kompozycje"

• Drużyna SP nr 21 zajęła I miejsce w Międzyszkolnym  Turnieju Piłki Nożnej chłopców kl.IV .

Konkurs powiatowy

• Uczeń klasy VIb Mariusz Skiba zakwalifikował się do II etapu (rejonowego) konkurs matematycznego w roku szkolnym 2015/2016
  • Zuzia Stempel kl.Id zajęła III miejsce w Powiatowym Konkursie logopedycznym
  • Igor Pytel kl. Ic otrzymał wyróżnienie w Powiatowym Konkursie Logopedycznym