Ślubujemy! – uroczyste Pasowanie na ucznia

Dnia 10 października 2018 r.,  uczniowie klasy 1a i 1b uroczyście zostali włączeni do społeczności szkolnej Szkoły Podstawowej nr 21 im. Ks. Stanisława Konarskiego w Częstochowie. To wydarzenie zawsze wzbudza wiele emocji zarówno wśród uczniów, nauczycieli, a także rodziców. Na ceremonię przybyli zaproszeni goście: Pan dr Ryszard Stefaniak - Zastępca Prezydenta Miasta Częstochowy, Pani Barbara Gieroń - Radna Miasta Częstochowy, Pani Anita Imiołek - Wizytator Delegatury KO, Ks. Grzegorz Sochacki - Proboszcz Parafii NSPJ, Pan Rafał Piotrowski - Dyrektor Zespołu Szkół Technicznych, Pan Piotr Włoczka - Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 47, Pani Krystyna Stanik - Dyrektor Miejskiego Przrdszkola nr 41, Pani Beata Wyderka - Dyrektor Miejskiego Przedszkola nr 9,  Pani Mariola Pawłowska – Rak - Przewodnicząca Rady Dzielnicy Stradom, Pani Agnieszka Gorgol - Przewodnicząca Rady Rodziców, Pan Rafał Nemsz - Zastępca Przewodniczącej Rady Rodziców,  rodzice i nauczyciele.

Pierwszoklasiści weszli na salę tańcząc poloneza. Uroczystość pasowania uczniów klas pierwszych rozpoczęła się wystąpieniem dyrektor szkoły pani Renaty Krystek, która powitała wszystkich zebranych i skierowała gorące słowa do pierwszoklasistów.

Uczniowie klas pierwszych przedstawili program artystyczny, w którym zaprezentowali swoje umiejętności recytatorskie i wokalne.

Najważniejszym momentem uroczystości było złożenie przez dzieci uroczystego ślubowania na sztandar szkoły oraz pasowanie na uczniów, którego dokonała dyrektor Renata Krystek.

Na zakończenie wszyscy uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy i rogi obfitości.

Pierwszak – jak to dumnie brzmi!

Wtorek, 2019-10-22

Imieniny: Haliszki, Lody