Miejski Dzień Inteligentnej Energii

W piątek 28 września br. uczniowie klas 6b i 6c wraz z nauczycielami przyrody udali się na plac Biegańskiego, by uczestniczyć w festynie z okazji Miejskiego Dnia Inteligentnej Energii. Na wszystkich, którzy tego dnia pojawili się na placu Biegańskiego, czekało wiele atrakcji m.in. pokazy eksperymentów fizycznych, lodowych, zajęcia związane ze zjawiskami fizycznymi, stanowisko produkcji prądu, energorower, ekologiczna pracownia dla najmłodszych, konkursy oraz gry i zabawy. Można było również wejść do autobusu energetycznego, z mobilnym, specjalistycznie wyposażonym centrum informacyjno-edukacyjnym. Energetyczna zabawa, służyła kształtowaniu postaw ekologicznych oraz podniesienia świadomości w zakresie wykorzystania odnawialnych źródeł energii i efektywności energetycznej. W ramach Miejskiego Dnia Inteligentnej Energii, rozstrzygnięto również ekologiczny konkurs pod hasłem ,,Dzieci i młodzież dla środowiska". Uczennice naszej szkoły zostały laureatkami tego konkursu. Lidia Bachniak z klasy 1b zdobyła III miejsce, a Katarzyna Walaszczyk z klasy 5c wyróżnienie.

Czwartek, 2019-11-14

Imieniny: Emila, Laury